OTOGAZ / LPG DÖNÜŞÜMÜ & MONTAJ öncesi ve sonrası merak edilenler

Otogaz / LPG Dönüşümü sonrasında yakıt oranında ne kadar TASARRUF sağlarım ?
Özçelik Otogaz Sistemleri olarak ; Montajı yetkili servisimizde gerçekleşen Aracınızda %35 – %45 oranlarında yakıt tasarrufu sağlamanız öngörülür. Tasarruf oranını hesaplarken; Kullanım, Akaryakıt Pompa Fiyatları ve mevsim koşullarına göre değişkenlik gösterebileceği için net bir oran belirtmek doğru olmaz.

Otogaz / LPG Dönüşümü sonrasında PERFORMANS kaybı yaşarmıyım ?
Özçelik Otogaz Sistemleri olarak ; LPG dönüşümü öncesinde aracınızın marka ve model, motor kriterleri ve teknik özellikleri değerlendirilerek Sizin için en uygun Otogaz Marka ve Kit modeli tercihi yapılarak alternatifler size sunulur. Yetkili Servisimizde montajı gerçekleşen LPG Dönüşüm sistemi aracınız için en ideal olanı olarak kusursuz işçilik ile sorunsuz performans gösterecektir.

Otogaz / LPG Dönüşüm sistemleri ne kadar GÜVENLİ ?
Aracınızın LPG dönüşümünü yetkili TSE’li servislerde yaptırdığınızda ve standartlara uygun ekipmanlar kullanıldığında aynı zamanda da doğru işçilik uygulandığında son derece güvenli ve son derece sorunsuz kullanabilirsiniz. Ayrıca Otogaz yakıt türü olarak da, herhangi bir geleneksel otomotiv yakıtı kadar güvenli kabul edilir.

Otogaz / LPG Dönüşümü Sonrasında Periyodik Bakımları Nasıl yapmalıyım ?
Aracınızın Periyodik bakımlarını aksatmadan standart olarak yaptırmaya devam etmelisiniz. LPG sistemleri ise aksi belirtilmediği sürece her 10.000 km de bir bakımlarının yapılması gerekmektedir. (Bazı LPG Kit modellerinin Bakım aralığı 20 – 25 Bin km olarak belirlenmiştir.)

Otogaz / LPG Dönüşüm Sistemini ne kadar süre kullanabilirim ?
LPG Dönüşümü sonrasında LPG tankınızı üzerinde son kullanım tarihi yazmıyor ise her 10 yılda bir değiştirmeniz gerekmektedir. LPG sisteminde bulunan hortumları ise her 5 yılda bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Diğer parçalar ise herhangi bir zorunluluk bulunmamakla birlikte arıza gibi nedenler ile ömrünü tamamlayana kadar kullanmanızda herhangi bir risk yoktur. (LPG / Otogaz Dönüşüm Kitlerimiz 2 yıl garanti kapsamındadır.)

Otogaz / LPG Dönüşüm AFR AYARI nedir ?
Öncelik ile belirtmeliyiz ki AFR Ayarı LPG / Otogaz Dönüşümü sonrasında Belirli Otogaz Kit markaları dışında yapılması öngörülür. Araç Motorlarında Yakıtın daha verimli yanmasını sağlayan hava karışımını kontrol altında tutan ve sürekli olarak koşullara göre kendini optimize ederek değerlerin öngörülür seviyelerde tutmaya çalışan sistem mevcuttur.